Skip to main content

Přátelské Brno

Patnáctiminutové město

Více času s rodinou, méně času trmácením se po městě. Brno chceme rozvíjet tak, že všechny základní služby (běžné nákupy, lékař, lékárna, MŠ, ZŠ, kontaktní místa úřadů pro obvyklé životní situace atp.) budou mít alespoň tři čtvrtiny obyvatel dostupné ze svého bydliště do patnácti minut pěšky.  Místa spojená s náročnějšími činnostmi (specializovaný nákup, odborný lékař, SŠ, většina pracovišť pro zaměstnance,  úřady spojené se složitější agendou aj.) do patnácti minut veřejnou dopravou.


Místa ve školkách bez starostí

Součástí našeho programu je navýšení počtu míst ve školkách, dětských skupinách a jeslích. Dát dítě do školky už nebude stres.

Více než jedna cesta ke kvalitnímu vzdělání

Všechny ZŠ mají být kvalitní, připravovat děti na složitosti života a nedělat z nich jenom poslušné občany a levnou pracovní sílu. Základní školství v celé republice má v tomto ohledu velké rezervy. Proto budeme usilovat o modernizaci a celkové zkvalitnění výuky na ZŠ v Brně.

 

Podpoříme také školy a školky, které vyučují podle alternativních metod vzdělávání.


Čisté Brno

Vyměšování je naší základní biologickou potřebou a nelze ji jednoduše naplánovat. Postavíme nebo zajistíme veřejné bezbariérové toalety na větších přestupních uzlech MHD a na dalších vybraných místech po Brně. Tím výrazně přispějeme k čistotě a přitažlivosti Brna.

Město jako partner

Zavedeme síť kontaktních a poradenských center, na která se mohou obrátit všechny Brňanky a Brňané, kteří si potřebují vyřídit administrativní záležitosti nebo přijít pro radu v těžké životní situaci.


Větší dostupnost veřejného wi-fi připojení

 

Rozšíříme volně dostupnou síť wi-fi připojení na internet. Tato služba nesmí chybět na hlavních úřadech města a na vybraných místech po městě. Když to zvládá brněnská MHD v rámci svých vozidel a zastávek, musí to zvládnout i magistrát.